OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2020-05-05

Gromadzimy się na Eucharystii w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Módlmy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

1. Dzisiaj dzień pielgrzymki mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pamiętamy w naszej modlitwie również o pielgrzymach, zgromadzonych na piekarskim wzgórzu. Powracających pielgrzymów od MB Piekarskiej powitamy ok. 18.00.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe dzisiaj o 15.30 oraz do wtorku o 17.30. Trwa Nowenna przed Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w czasie nabożeństw majowych a od środy po wieczornej Mszy Świętej.
  3. W środę rozpoczynamy miesiąc, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. porannej odmówimy Litanię do NSPJ.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Dorosłych im. św. Jana Pawła II.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca zapraszamy do skorzystania sakramentów. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  6. W piątek o 16.00 Msza św. dla wszystkich dzieci. Od 15.30 spowiedź św. dla nich.
  7. Zapraszamy w sobotę 4 czerwca na 19.00 do wspólnej modlitwy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Do udziału zapraszamy parafian a zwłaszcza wszystkich członków naszych wspólnot parafialnych, kandydatów do bierzmowania. Prosimy, aby kandydatom towarzyszył jeden z rodziców albo rodziców chrzestnych.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 10.00 udzielać będziemy błogosławieństwa rodzicom oczekującym na narodziny dziecka. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  9. Kapłani odwiedzą naszych chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną w sobotę 11 czerwca. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.
  10. Dnia 11 czerwca br. /sobota/ Wspólnota im. św. Jana Pawła II organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich, MB Uśmiechniętej w Pszowie oraz MB Fatimskiej w Turzy Śl. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  11. Przypominamy, że można w parafii zgłaszać kandydatów do nowej kadencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory do Rad Parafialnych odbędą się w całej archidiecezji w niedzielę 12 czerwca.
  12. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym warto przeczytać o tym, co dla nas wynika z Wniebowstąpienia Pana Jezusa a także biuletyn „Wiadomości Parafii św. Antoniego”.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Piekarskiej.

Z życia parafii

nd pn wt śr cz pt sb